Engellenen Sitelere Erişim, Gizli Sörf, Proxy, Web Proxy, Anonymous Surf

Yakında Yasaklanmadık Site Kalmayacak

Son bir ayda arka arkaya siteler yasaklanmaya başladı. Bir yasaklama haberini ekleyeceğim, bakıyorum ertesi hafta başka bir site yasaklanıyor. En iyisi son rezaletleri toplu halde vermek.

  • IMDB sitesini cahillikleri yüzünden engelleyemediler

imdb.com yerine imbd.com yasakladıklarından imdb’ye şimdilik erişilebiliyor. 5 gündür etrafta haberlerin dolanmasına rağmen farkına varıp düzeltmediler. IMDB (Internet Movie Database) sitesi tüm dünyanın haberdar olduğu filmler hakkında bilgi veren sinema sitesidir. Sitenin kapatılma nedenise daha büyük rezalet; “Yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün çekmiş olduğu “Beyaz Melek” isimli filmin kopyalarının yasalara aykırı olarak internetten dağıtıldığı bilgisine ulaşan Boyut Müzik’in İstanbul Başsavcılığı’na yapmış olduğu başvuru ile kapatılacak siteler arasında bulunuyormuş.”

Listedeki diğer siteler: torrentturk.com, frmdivx.com, divxcity.org, turkdivx.net

  • Alibaba, ticaret sitesi kepçe resmi yüzünden yasaklandı

Türk Telekom yetkililerine göre, alibaba.com elektronik ticaret sitesinin bir inşaat makinasına (Kepçe) ait endüstriyel tasarımı izinsiz yayınlaması nedeniyle kapatıldı.

  • Geocities, ücretsiz web alanı sitesi sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı kapatıldı

Yahoo tarafından seneler önce satın alınan, bir zamanların popüler hizmet sitesi kapatıldı. Wordpress’in yasaklanmasının ardından bu siteninde yasaklanması akıllara yakında blog hizmeti veren tüm sitelerin ve ücretsiz web alanı veren sitelerin kapatılacağını getiriyor.

Tags: , ,

Yorumla

Not: Yorumunuz yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayımlanacaktır. Yayımlanmadı diyerek tekrar mesaj göndermeyin.